Park Angielski - Polské maledivy

Chillout zóna, zóna pro matku a dítě, pro zamilované nebo zóna aktivního odpočinku jsou jen některé z lákadel nejmladšího parku ve městě – Anglického parku. V každé ze zón jsou prvky, které vytvářejí atmosféru daného zákoutí parku. Najdeš zde široké procházkové uličky.

Odpočinkový park Angielski

Chillout zóna, zóna pro matku a dítě, pro zamilované nebo zóna aktivního odpočinku jsou jen některé z lákadel nejmladšího parku ve městě – Anglického parku. V každé ze zón jsou prvky, které vytvářejí atmosféru daného zákoutí parku. Najdeš zde široké procházkové uličky.

Anglický park je 20 hektarová rekreační a parková oblast s alejemi a rozmanitou, kvetoucí, barevnou vegetací. Park je uzpůsoben pro handicapované osoby.

V areálu parku byly vytvořeny tematické zóny věnované různým aktivitám:

  • CHILLOUT ZÓNA
  • OBLAST MATKY A DÍTĚTE (hřiště)
  • ZÓNA LÁSKY
  • ZÓNA AKTIVNÍHO VOLNÉHO

Toto místo nabízí velkou botanickou rozmanitost, najdeš zde mnoho druhů rostlin a stromů. Můžete zde obdivovat desítky tisíc rostlin, které kvetou v závislosti na ročním období: stromy, keře, trvalky, trávy a květiny, květinové louky, lapidária z ozdobných balvanů. Najdeš zde i budky pro ptáky, netopýry a hmyz.

Dva velké, bílé, stylové altány a dekorativní pergoly dodávají tomuto místu kouzlo a vytvářejí zvláštní, romantický kout pro zamilované.

Najdeš zde i venkovní knihovnu, dětské hřiště. beachvolejbalové hřiště, pingpongový a šachový stůl. Park je uzpůsoben pro handicapované osoby.

V blízkosti parku je k dispozici zpevněné parkoviště pro osobní automobily.

Co dalšího nesmíš zapomenou navštívit?

GPS souřadnice

GPS: 50.19220799224169, 19.273111826925263

Historie města

Městská práva získalo Jaworzno v roce 1901. Počátky jeho historie však sahají až do přelomu 12. a 13. století. Nejstarší záznamy o osadách: Jaworzno, Ciężkowice, Byczyna a Długoszyn, které jsou dnes městskými částmi, pocházejí z let 1229 – 1243. O něco později se týkají Jelenie (1303), Szczakowa (2. polovina 14. století), a Dąbrowa (16. století). Tyto osady se vyvíjely samostatně v rámci farnosti Jaworzno existující od roku 1335.

Jeho poloha měla pro dějiny této země velký význam. Jaworzno, historicky spojené s Malopolskem, se ve staropolském období nacházelo na hranici tehdejšího polského státu. Podél řeky Czarna Przemsza, na výšině Jelenia, byla hranice, která přetrvala až do roku 1918. Během dělení sousedila oblast dnešního Jaworzna s Pruskem ze západu a Ruskem ze severu. Místo setkání sousedních měst té doby: rakouského Jaworzna, ruského Sosnowce a pruských Mysłowic bylo ve světě známé jako Trojúhelník tří císařů.

Historie Jaworzna ze starého polského období je historií vesnice a rolnictva. Velký význam pro rozvoj obce měla těžba rud existující od raného středověku a později těžba uhlí, která začala v roce 1767 v oblasti Szczakowa. Zvláštním podnětem byla výstavba železniční trati Krakov-Mysłowice, která se v roce 1950 stala majetkem rakouské státní pokladny a dostala název Císařská královská privilegovaná severní dráha císaře Ferdinanda.

Vznik průmyslu rozhodl přivést do Jaworzna osadníky z Čech, Moravy, Rakouska, Uher a nedalekého Pruska. Žila zde i poměrně početná židovská komunita. S rozvojem průmyslu a řemesel rostl počet obyvatel. Moderní město Jaworzno vzniklo v důsledku postupných správních reforem země po roce 1945, při nichž byla sousední města systematicky začleňována do původního organismu. Dnes je Jaworzno rozlohou jedním z největších měst v Polsku a obývá jej téměř 100 000 obyvatel.

Komentáře

Chcete pomoci naplánovat výlet nebo koupit ubytování? Napište mi mail (vita@polske-maledivy.cz) pomůžu Vám.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Před přidáním dotazu se prosím podívejte jestli už nebyl někde v diskuzi zodpovězen, díky.

Chystáš se autem do Chorvatska? Podívej se na volné ubytování

Vila Ivica

Vila Ivica

Omiš, Chorvatsko
15.6.-22.6.2024
Večeře
7 665 Kč

Doprava: Vlastní

Apartmány Medena

Apartmány Medena

Trogir, Chorvatsko
7.7.-15.7.2024
Plná penze
39 216 Kč

Doprava: Vlastní

Aminess Liburna

Aminess Liburna

Korčula, Chorvatsko
17.7.-21.7.2024
Polopenze
12 623 Kč

Doprava: Vlastní

Další tipy na výlet

Nejnovější komentáře

Další tipy na výlety

Polské Chorvatsko

Polské Chorvatsko

Pokud miluješ koupaliště nebo rybaření neměl by sis tohle místo nechat ujít!

Poloostrov Hel Polsko (Helská kosa)

Poloostrov Hel Polsko (Helská kosa)

Polské město na poloostrově u Baltského moře.

Kraków (Krakov)

Kraków (Krakov)

V Krakově si nesmíš nechat ujít zámek Wawel, židovskou čtvrť nebo náměstí.

Ruina hradu Mirów

Ruina hradu Mirów

Zámek v Mirówě je součástí známé Stezky Orlích hnízd, která je jednou z nejvýznamnějších turistických tras v Polsku.

Kostel Wang – dřevěný kostel v Krkonoších

Kostel Wang – dřevěný kostel v Krkonoších

Navštivte norský kostel z 12 století na polské straně Krkonoš.

Designer outlet Sosnowiec – Outlet Polsko

Designer outlet Sosnowiec – Outlet Polsko

Styl nákupního centra je úplně jiný než mají jiné nákupáky. Navšvit Designer outlet Sosnowiec kousek od Ostravy.

Aquapark Tychy

Aquapark Tychy

Aquapark Tychý se nachází jen 24km od města Katowice a můžeš ho navštívit cestou na Polské maledivy.

Solný důl Wieliczka

Solný důl Wieliczka

Pokud hledáte nezapomenutelnou dovolenou plnou historie, architektury a jedinečných zážitků, nezapomeňte zařadit Solný důl Wieliczka na seznam svých cestovních destinací

Baltské moře

Baltské moře

Baltské moře si nesmí nechat ujít žádný čech žijící v pohraničí. Nejde o koupání v moři, ale o levnou a pohodovou dovolenou pár hodin autem s hromadou zážitků a krásných míst.

Dream park Ochaby

Dream park Ochaby

Lanový park, autodrom, dinopark, 6D kino, opičí drahá a spoustu dalších super atrakcí za pár korun kousek od hranic s Českem.

Polské maledivy - Park Gródek

Nejnovější komentáře

Polské Maledivy (Polskie Malediwy) vs Maledivy pro Vás píše Víťa (vita@polske-maledivy.cz). Oficiální web města Jaworzno: https://www.jaworzno.pl/ // Webdesign: Poradnyweb.cz