Státní svátky v Polsku 2024 zavřené obchody?

Státní svátky v Polsku? Kdy jsou a proč do Polska o svátcích nejezdit se dozvíš na těchto stránkách.

Do Polska určitě nejezdi o státních svátcích. Poláci stejně jako my o svátcích vyráží na výlety, takže je všude plno. Nakupovat také nejezdi, obchody mají o svátcích a také v neděli zavřeno.

Určitě se o svátcích vyhni návštěvám zábavních parků a aquaparků, jsou totiž většinou plné. V Polsku existují takzvané nákupní neděle, v tento den mají velké obchody otevřeno.

Svátky Polsko 2024

státní svátky polsko 2024
DatumDenNázev svátkuTypPopis
Leden 1pondělíNový rokStátní svátekPrvní den roku.
Leden 6sobotaZjevení PáněStátní svátekKřesťanský svátek, který oslavuje zjevení Boha vtěleného do Ježíše Krista.
Únor 14středaDen svatého ValentýnaVýznamný denDen svatého Valentýna je považován za významný kulturní, náboženský a komerční svátek romantiky a romantické lásky.
Březen 29pátekVelký pátekVýznamný denKřesťanský svátek oslavující ukřižování Ježíše a jeho smrt na Golgotě. Slaví se v pátek předcházející Velikonoční neděli.
Březen 30sobotaBílá sobotaVýznamný denKřesťanský svátek, který připomíná den, kdy Ježíšovo tělo leželo v hrobce a on sestoupil do pekel. Je to den po Velkém pátku a den před Velikonocemi.
Březen 31neděleVelikonoční neděleStátní svátekKřesťanský festival a svátek oslavující Zmrtvýchvstání Ježíše, popsané v Novém zákoně.
Duben 1pondělíVelikonoční pondělíStátní svátekVelikonoční pondělí je dnem po Velikonoční neděli a je svátkem v některých zemích.
Květen 1středaSvátek práceStátní svátekMezinárodní svátek práce. Jde o oslavu pracujících a pracujících vrstev, která se slaví každoročně na první máj (1. květen), starodávný evropský festival jara.
Květen 3pátekDen ústavy Státní svátekJde o polský národní a státní svátek, který oslavuje vyhlášení Ústavy 3. května 1791.
Květen 19neděleLetniceStátní svátekKřesťanský sváteční den, který se slaví deset dnů po čtvrtečním Nanebevzetí, připomíná sestup Ducha svatého mezi apoštoly a další stoupence Ježíše Krista.
Květen 26neděleDen matekVýznamný denSvátek na počest matky rodiny, mateřství, mateřského pouta a vlivu matek ve společnosti. 26. května v Polsku
Květen 30čtvrtekSlavnost Těla a Krve PáněStátní svátekŘímská obřadní liturgická slavnost slaví skutečnou přítomnost těla a krve Ježíše Krista, Božího Syna, v Eucharistii – známá jako transubstantiace.
Červen 23neděleDen otcůVýznamný denSlavnost na počest otců a oslavující otcovství, otcovské pouto a vliv otců ve společnosti. 23. června v Polsku
Srpen 15čtvrtekNanebevzetí Panny MarieStátní svátekNanebevzetí je důležité pro mnoho křesťanů jako nebeské narozeniny Panny Marie (den, kdy byla přijata do Nebe).
Listopad 1pátekSlavnost Všech svatýchStátní svátekDen památky všech křesťanských svatých.
Listopad 11pondělíDen nezávislosti Státní svátekPřipomínka výročí obnovení polské nezávislosti na německé, rakouské a ruské říši jako Druhé polské republiky v roce 1918.
Prosinec 24úterýŠtědrý večerVýznamný denKřesťanský svátek, den nebo večer předcházející tradičnímu dni narození Ježíše.
Prosinec 25středa1. svátek vánočníStátní svátekKřesťanský svátek, který oslavuje narození Ježíše Krista. Slaví se 25. prosince v západním křesťanství a v některých východních církvích, a 7. ledna v orientálních pravoslavných církvích a ve většině východních církví.
Prosinec 26čtvrtekSvátek svatého ŠtěpánaStátní svátekSvátek svatého Štěpána je křesťanský svatý den, který připomíná svatého Štěpána, prvního křesťanského mučedníka nebo-li protomučedníka.
Prosinec 31úterýSilvestrVýznamný denPoslední den gregoriánského kalendáře

Oficiálně má Polsko 13 státních svátků, které jsou spojeny s pracovním volnem. Během těchto dnů jsou obchody a úřady zavřené, veřejná doprava jezdí v omezeném režimu a lidé tento čas obvykle využívají k setkání s přáteli, rodinou nebo k výletům mimo město.

Otevírací doba během polských svátků

Otevírací doba restaurací v Polsku se může lišit v závislosti na místě a typu restaurace. Obecně platí, že restaurace mají otevřeno každý den v týdnu, včetně nedělí a svátků. Některé restaurace mohou mít v určité dny kratší otevírací dobu, ale není to běžná praxe. Pokud se chystáte navštívit konkrétní restauraci, doporučuje se předem ověřit její otevírací dobu, abyste se vyhnuli nepříjemnostem.

Přestože Štědrý den a Silvestr nejsou oficiálními státními svátky, všechny úřady, obchody, muzea, jídelny a další zařízení jsou otevřeny pouze do 14 hodin. Veřejná doprava v těchto dnech jezdí podle prázdninového jízdního řádu.

Svátky v Polsku 2024

 • Polsko zavřené obchody 2024
 • Státní svátky Polsko zavřené obchody
 • Státní svátky Polsko 2024
 • Církevní svátky v Polsku
 • Státní svátky v Polsku
 • Svátek v Polsku dnes
 • Velikonoce v Polsku 2024
 • Polsko svátky obchody

Komentáře

Chcete pomoci naplánovat výlet nebo koupit ubytování? Napište mi mail (vita@polske-maledivy.cz) pomůžu Vám.

6 komentářů k článku “Státní svátky v Polsku 2024 zavřené obchody?

 1. M.Synkova napsal(a):

  Dobrý den je možné se tedy v Polských Maledivách v lomu koupat,nebo ne.A může se tam spát v karavanu.Dekuji.Mirka

  • Víťa napsal(a):

   Dobrý den, v Jaworznu se koupat bohužel nemůžete, v lomu Zakrzowek ano. Kempovat v Jaworznu můžete u jezera Sosina (Zalew sosina) a zde najdete i kemp (odkaz na web zde)

 2. Klusova Hana napsal(a):

  Dobrý den budete mít 15.8.tedy kdy máte státní svátek otevřeno v Energylandia?

  • Víťa napsal(a):

   Dobrý den, Energylandia bude mít otevřeno.

 3. Radka napsal(a):

  Dobrý den, jsou v Polsku otevřené aquaparky a muzea o velikonocích?

  • Víťa napsal(a):

   Dobrý den, záleží co přesně chcete navštívit doporučuji navštívit webové stránky muzea nebo aquaparku, který chcete navštívit. Neděle a pondělí bude určitě všude zavřeno, ale na Velký pátek a Bílou sobotu si některé muzea a atrakce připravili speciální program, někdo má otevřeno déle než normálně a někdo zase zavírá dříve. Polské maledivy můžete samozřejmě navštívit kdykoliv.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Před přidáním dotazu se prosím podívejte jestli už nebyl někde v diskuzi zodpovězen, díky.

Volné ubytování u Baltského moře

Olymp Iii

Olymp Iii

Baltské moře, Polsko
26.7.-31.7.2024
Polopenze
🔥13 380 Kč


Zem Tourist

Zem Tourist

Baltské moře, Polsko
1.8.-7.8.2024
Polopenze
🔥11 780 Kč


Grand Laola

Grand Laola

Baltské moře, Polsko
9.8.-11.8.2024
Polopenze
🔥4 940 Kč


Olymp Iv

Olymp Iv

Baltské moře, Polsko
16.8.-21.8.2024
Polopenze
🔥13 270 Kč


Verano

Verano

Baltské moře, Polsko
17.8.-23.8.2024
Snídaně
🔥13 160 Kč


Ikar Plaza

Ikar Plaza

Baltské moře, Polsko
18.8.-24.8.2024
Polopenze
🔥15 970 Kč


Další tipy na výlet

Nejnovější komentáře

Další tipy na výlety

Romantická noc pro dva s vířivkou

Romantická noc pro dva s vířivkou

Romantická noc pro dva s vířivkou – procházka, večeře na terase, odpočinek v jacuzzi s šampaňským? Tohle zažiješ na polských Maledivách.

Zoo Wroclav (Vratislava) – Afrykarium

Zoo Wroclav (Vratislava) – Afrykarium

Zoo Wroclav – Zoo je skvěle udržovaná a nabízí nespočet možností, jak strávit den v příjemném prostředí. Otvírací doba, vstupenky, ceník zde.

Chocholowskie termy

Chocholowskie termy

Chocholowskie Termy jsou ideálním místem pro relaxační a zábavný den plný vodních radovánek a wellness zážitků, ať už plánujete rodinný výlet nebo romantický pobyt pro dva.

Aquapark a termy Zakopane (Termy Zakopiańskie)

Aquapark a termy Zakopane (Termy Zakopiańskie)

Aquapark Zakopane je skvělým místem pro celodenní výlet plný zábavy, relaxace a nezapomenutelných zážitků pro celou rodinu.

Olza – zahradnictví i koupaliště s písčitou pláží

Olza – zahradnictví i koupaliště s písčitou pláží

Polská vesnice Olza není v hledáčku čechů jen kvůli jeho hojně navštěvovanému zahradnictví, ale má také koupaliště s písčitou pláží a stejnojmenným názvem.

Pustynia Błędowska – Polská Sahara (Bledowská poušť)

Pustynia Błędowska – Polská Sahara (Bledowská poušť)

Pustynia Błędowska je největší oblast pohyblivých písků v Polsku, která se nachází na hranici Slezské vrchoviny a Olkuszské pahorkatiny. Poušť má 32km²!

Polské Chorvatsko

Polské Chorvatsko

Pokud miluješ koupaliště nebo rybaření neměl by sis tohle místo nechat ujít!

Poloostrov Hel Polsko (Helská kosa)

Poloostrov Hel Polsko (Helská kosa)

Polské město na poloostrově u Baltského moře.

Polské maledivy - Park Gródek

Nejnovější komentáře

Polské Maledivy (Polskie Malediwy) vs Maledivy pro Vás píše Víťa (vita@polske-maledivy.cz). Oficiální web města Jaworzno: https://www.jaworzno.pl/ // Webdesign: Poradnyweb.cz