Visla - polské město Wisla

Wisła je město, které se nachází v jižním Polsku. Leží ve Slezských Beskydech, což je část Karpat, a je to oblíbená destinace pro turisty, kteří hledají horskou přírodu a outdoorové aktivity.

Visla - polské město Wisla

Wisła je město, které se nachází v jižním Polsku. Leží ve Slezských Beskydech a je to oblíbená destinace pro turisty, kteří hledají horskou přírodu, outdoorové aktivity a pěkné ubytování za přijatelné ceny.

V zimě zde můžete lyžovat nebo jít na běžky, v létě procházet turistické trasy, cyklostezky, skateparky, zkusit lukostřelbu nebo překážkovou dráhu, navštívit městské venkovní bazény nebo krytý aquapark. V zimě i v létě město pořádá spoustu kulturních akcí. V zimě jsou v centru krásné Vánoční trhy. Ve Wisle je přes 12 000 000 ubytovacích míst různých standardů se saunami, bazény a hydromasážemi. Každý si najde to své, podle svých představ a finančních možností.

Co navštívit v okolí města Wisla?

Aquapark Tropikana

aquapark tropikana ve městě Wisla

Aqupark Tropikana v hotelu Golebiewski. Nabízí celou řadu bazénu, skluzavek, vířivek a spoustu atrakcí pro děti. Jestli máš rád/a aquaparky rozhodně navštiv novou sekci aquaparky v Polsku, kde se dozvíš více informací.

Dream park Ochaby

dream park ochaby

Ve městě Ochaby, které se nachází asi půl hodiny cesty z Wisly najdeš zábavní park Dream park Ochaby, který nabízí spoustu atrakcí pro děti i dospělé. Park má rozlohu 5ha a najdete zde různé atrakce pro děti i teenagery. A já jsem se zde vlastně vyřádil také. Lanová drahá, autodrom nebo dům na křivo jsou skvělé atrakce i pro dospělého. V parku najdeš i restauraci, kavárnu a spoustu míst k odpočinku. Parkovné je zdarma, a po zaplacení vstupného můžeš jít na jakoukoliv atrakci kolikrát chceš.

Skokanské můstky

skokanský areál Visla

Areál je známý po celém Polsku a nese jméno vynikajícího polského skokana na lyžích Adama Małysze.
Závody ve skocích na lyžích se konají v zimní i letní sezóně. Na kopec se můžete dostat sedačkovou lanovkou.

Lesopark Niespodzianek

lesopark

11km od Wisly. V přírodním lesním prostředí na návštěvníky čekají krotká zvířata, četné naučné stezky, přehlídky dravců a mnoho dalších atrakcí. Adresa: Zdrojowa 16, 43-450 Ustroń, Polsko

Trojmezí

trojmezí

19km od Wisly. V nedalekém městě Jaworzynka se nachází místo, kde spolu sousedí 3 země: Polsko, Česká republika a Slovensko

Skoczowski Park Krajobrazowy: Tento krajinářský park je ideálním místem pro pěší túry a procházky. Nabízí nádherné výhledy na okolní vrcholy a malebnou přírodu.

Skokanský můstek Malinka: Pro fanoušky zimních sportů je návštěva skokanského můstku v Malince povinností. Je to nejen sportovní zařízení, ale i architektonická perla.

Muzeum Wisła Uzdrowisko: Toto muzeum nabízí pohled do historie města a jeho lázeňského využití. Získáte zde informace o tradicích, kultuře a vývoji Wisly.

Czantoria Wielka: Jedna z nejvyšších hor v této oblasti, nabízející krásné výhledy na okolní krajiny. Lze sem vyjet lanovkou a poté se těšit na pěší túry a cyklistiku.

Chaty Beskidzkie: V okolí Wisły najdete tradiční horské chaty, kde můžete ochutnat místní pokrmy a poznat místní kulturu.

Wisła Głębce Waterfall: Tato vodopádová oblast nabízí krásné scenérie a je ideálním místem pro milovníky přírody.

Bílá Dunajec: Toto malebné údolí řeky Dunajec je ideální pro pěší túry, cyklistiku a relaxaci u řeky.

Ubytování

Booking.com

Mapa města Visla

Turistické stezky – informace z webu wisla.pl

Slezské Beskydy jsou jako stvořené pro zahájení dobrodružství s pěší turistikou. Najdete zde trasy mírné, vyhlídkové, vycházkové, ale i takové, které vyžadují pořádnou kondiční přípravu. Pro začátek vám doporučujeme seznámit se s pěšími trasami a mírnými horskými stezkami. Příjemným, nepříliš namáhavým výletem může být výlet do Trzy Kopce Wiślańskie. Nahoře je Telesforówka, kde si můžete dát jídlo a obdivovat výhled na Brennu, Ustroń a Skrzyczne. Doporučujeme dvě trasy od řeky Visly – z centra města přes usedlost Jarzębata, nebo ze Salmopolského průsmyku vede stezka do Trzy Kopce Wiślańskie a dále do Ustroně do Równice.

Pro první horské výlety také doporučujeme výpravu údolím Czarna Wisełka, přes Stecówku a dále Kubalonku se sjezdem do Visly přes Kozińce. Trasa je malebná a nevyžaduje žádnou speciální kondiční přípravu. Zcela jinak než výlet na Barania Góru – druhou nejvyšší horu Slezských Beskyd, kde mají svůj původ dva ze tří hlavních pramenů Visly. Výlet do Barania Góra vyžaduje nejen pořádnou přípravu, vyplatí se „rozchodit“ dříve, zdolávání menších kopců, ale také správné časové plánování. Výstup na vrchol zabere minimálně 3-4 hodiny, s malými dětmi může být tato doba delší. Je těžké se z trasy odchýlit a zkrátit si ji, zvláště pokud jedete z Biała Wisełka nebo Czarna Wisełka. Pro prvovýstup na Barania Góra (1220 m.n.m.) proto doporučujeme cestu z Cieńkowa přes Gawlasi Wyrch na vrchol se sjezdem po Biała Wisełka do údolí Czarne. Taková cesta zabere minimálně 6-7 hodin. Vydat se na stezku se vyplatí nejen zajistit správné množství tekutin a jídla, ale také vhodné oblečení. Počasí na horách může být vrtošivé a může se velmi rychle změnit. Vyjít ven na krásné slunce nezaručuje, že nás taková aura bude provázet až do konce dne. Na déšť se proto vždy vyplatí být připraven. Na hory, zejména s dětmi, je potřeba si připravit správné oblečení – nejlépe sportovní. Velmi důležitá je vhodná obuv. Podrážka by měla být silnější a boty by měly pevně držet kotník. Důrazně nedoporučujeme vycházet na stezku v teniskách nebo teniskách.

Když plánujete objevování stezek na Visle, vyplatí se zajet také do Stożku. Je to jeden z těch vrcholů, na který se díky přítomnosti lanovky dostanete bez větší námahy. Na vrcholu se nachází jeden z nejstarších PTTK útulků v Beskydech. Odtud můžete obdivovat krásné panorama Slezských Beskyd a Żywiecki v dálce. Pěšky podél polsko-české hranice se dostanete na další vrcholy – Cieślara a Soszów. Trasa není namáhavá, ale nesmírně půvabná a malebná. V období prázdnin lze výlet spojit se sběrem borůvek, zvaných také borůvky. Do Stożku se můžete dostat také ze strany průsmyku Kubalonka při návštěvě Kiczory. Na stezce můžete potkat atraktivní skály.

Běžkařské tratě

Kubalonka

wisla běžky

Pro milovníky běžeckého lyžování jsou na Kubalonce připraveny běžecké tratě. O tento areál se stará Polský lyžařský svaz, často v něm můžete trénovat severskou kombinaci, biatlonisty a běžce národního týmu. Trasy jsou vyznačeny v lese, odkud je také možné obdivovat krásné výhledy na Beskydy

Profesionálně připravené trasy pro klasiku i volný styl splňující všechny požadavky FIS. Na tratích se konají soutěže místního, národního i mezinárodního pořadí. Vybavení je možné zapůjčit na místě.

Délky tras: 1 km, 2,5 km, 3 km, 5 km, 7,5 km.

Webkamera – náměstí ve městě Visla

Řeka Visla

Visla je nejdůležitější a nejdelší řeka v Polsku. Zároveň je také nejdelším a druhým nejvodnatějším přítokem Baltského moře. Protéká středem země od jihu k severu, přičemž zasahuje na území osmi vojvodství. Je 1047 km dlouhá. Povodí má rozlohu 194 424 km²

Často hledáte

  • wisla aquapark ceník
  • Wisła Tropikana
  • Wisła Centrum
  • Wisła výlety s dětmi
  • Wisła řeka
  • Wisła hory
  • Lanovka Wisła
  • Wisła akce

Poznávací zájezdy Polsko

Advent ve Vratislavi z Prahy

Advent ve Vratislavi z Prahy

9.12.-9.12.2023
Bez stravy
350 Kč

Doprava: Autobus

Vánoční Wroclaw - Adventní Zájezdy Z Olomouce

Vánoční Wroclaw - Adventní Zájezdy Z Olomouce

9.12.-9.12.2023
Bez stravy
890 Kč

Doprava: Autobus

Advent ve Vratislavi

Advent ve Vratislavi

9.12.-9.12.2023
Bez stravy
590 Kč

Doprava: Autobus

Polský Těšín - nákupy

Polský Těšín - nákupy

16.12.-16.12.2023
Bez stravy
450 Kč

Doprava: Autobus

Krakov A Wieliczka

Krakov A Wieliczka

16.12.-17.12.2023
Snídaně
2 590 Kč

Doprava: Autobus

Podmanivá vánoční Vratislav

Podmanivá vánoční Vratislav

17.12.-17.12.2023
Bez stravy
890 Kč

Doprava: Autobus

Skvelý Poznávací Zájazd Do Krakowa, Wieliczky A Zakopaného

Skvelý Poznávací Zájazd Do Krakowa, Wieliczky A Zakopaného

Krakov, Polsko
23.3.-24.3.2024
Snídaně
3 192 Kč

Doprava: Autobus

Zájazd do Wieliczky a Krakowa

Zájazd do Wieliczky a Krakowa

4.5.-4.5.2024
Bez stravy
720 Kč

Doprava: Autobus

2-Dňový Poznávací Zájazd Do Osvienčimu A Krakowa

2-Dňový Poznávací Zájazd Do Osvienčimu A Krakowa

Krakov, Polsko
25.5.-26.5.2024
Snídaně
3 210 Kč

Doprava: Autobus

Komentáře

Chcete pomoci naplánovat výlet nebo koupit ubytování? Napište mi mail (vita@polske-maledivy.cz) pomůžu Vám.

2 thoughts on “Visla – polské město Wisla

    • Vánoční trhy ve Wisle budou začínat o víkendu 16. a 17. prosince. Jak na na trzích první víkend vypadalo minulý rok se můžete podívat zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Před přidáním dotazu se prosím podívejte jestli už nebyl někde v diskuzi zodpovězen, díky.

Pojištění do zahraničí online

Do Polska nejezdi přes Polské svátky, informace o tom, kdy jsou najdeš zde.

Další tipy na výlet

Nejnovější komentáře

Další tipy na výlety

Baltské moře

Baltské moře

Baltské moře si nesmí nechat ujít žádný čech žijící v pohraničí. Nejde o koupání v moři, ale o levnou a pohodovou dovolenou pár hodin autem s hromadou zážitků a krásných míst.

Dream park Ochaby

Dream park Ochaby

Lanový park, autodrom, dinopark, 6D kino, opičí drahá a spoustu dalších super atrakcí za pár korun kousek od hranic s Českem.

Visla – polské město Wisla

Visla – polské město Wisla

Wisła je město, které se nachází v jižním Polsku. Leží ve Slezských Beskydech, což je část Karpat, a je to oblíbená destinace pro turisty, kteří hledají horskou přírodu a outdoorové aktivity.

Hotel Golebiewski – Aquapark Wisla (Tropikana)

Hotel Golebiewski – Aquapark Wisla (Tropikana)

Město Wisla patří k mým oblíbeným – krásné město, krásná příroda, ubytování je za polovinu ceny než u nás. Poprvé jsem Wislu navštívil, když jsme si řekli, že si uděláme výlet do Aquaparku v hotelu Golebiewski.

Koupaliště Zakrzówek v polském Krakově

Koupaliště Zakrzówek v polském Krakově

Nové Polské Maledivy a nebo také Polské Chorvatsko to je přírodní koupaliště v polském Krakově

Energylandia Zator – Polsko – ceník, vstupenky a ubytování

Energylandia Zator – Polsko – ceník, vstupenky a ubytování

Energylandia není jen zábavní park pro děti, ale místo, kde se zabaví skutečně všichni.

Kaolinový lom – České maledivy

Kaolinový lom – České maledivy

Poláci mají Polské maledivy a Češi mají České maledivy takzvanou Kaolinku.

Osvětim – vstup, otvírací doba

Osvětim – vstup, otvírací doba

Na hrůzy, které se zde odehrávaly svět nikdy nezapomene.

Katovice Polsko (Katowice)

Katovice Polsko (Katowice)

Hlavní město Slezského vojvodství a součást Hornoslezské průmyslové oblasti

Polské maledivy - Park Gródek

Nejnovější komentáře

Polské Maledivy (Polskie Malediwy) vs Maledivy pro Vás píše Víťa - +420 602 177 305, info@dovia.cz Oficiální web města Jaworzno: https://www.jaworzno.pl/